Listopad 2007

O jinakosti

12. listopadu 2007 v 19:53 politika
"Slušnost a vytrvalost zvítězila nad bestiální židovskou brutalitou! Dle našich domněnek jsme nemohli lépe demonstrovat naše ideály, které svými spravedlivými principy národního socialismu pocházejí z našich duší a které má v sobě zakořeněný každý čistý Čech."
Toto je úryvek z komentáře "10. listopadu jsme zvítězili" na stránkách Národního odporu. Pominu-li pravopisnou chybu, pak nemohu pominout ... hned několik faktů:
1) Nejsem ani Žid, ale zřejmě ani "čistý Čech", jak o tom svědčí mé příjmení. O to nic, já se svými východoevropskými předky netajím, ale mám obavu, jak dopadnu v zářivém světle "ideálů, které svými spravedlivými principy národního socialismu" pocházejí z duší Národního odporu. Je smutné, že "nečistí Češi" mají v sobě zakořeněno asi něco jiného.
2) Mám jiné představy o slušnosti a vytrvalosti, o židovské brutalitě nemluvě. Možná je to tím, že povětšinou nosím košile jiných barev. Anebo vidím věci jinými brýlemi.
3) Svobodu svého slova jsem schopen si hájit jinými prostředky. Ale kamarádi prostě nemají dost, ačkoli - jak říkají - zvítězili. Chystají nové vítězství. A taky pěknou žalobu, kterou jim připravila JUDr. Klára Slámová, která svým voličům na Praze 1 nabízí pravici. Já mohu jen doufat, že tentokrát se kamarádi dostanou alespoň na WC.

Teď je nejvyšší čas

9. listopadu 2007 v 19:10 politika
Dlouho nebyl čas psát a mluvit. Byly důležitější věci. Dnes, v předvečer výročí Křišťálové noci, je nejvyšší čas nemlčet. Tak zkusím promluvit. Aby bylo jednou pro vždy jasno, co si myslím: